mieszkanie w bloku

Sprawdzone patenty na niewielkie mieszkanie w bloku

Mieszkanie w mieście ma bardzo wiele zalet. Czasem jednak, aby móc z nich skorzystać, musimy coś poświęcić- dlatego też niejednokrotnie zgadzamy się na mniejszy metraż niż wcześniej zakładaliśmy. W efekcie, zaczynamy się zastanawiać, jak powinna wyglądać nasza aranżacja mieszkania w bloku, która pozwoli nam urządzić przestrzeń funkcjonalnie, zmieścić całe wyposażenie, ale i czuć się w tym miejscu komfortowo. Warto zawsze pamiętać o tym, aby dobierać ilość mebli oraz ich wielkość proporcjonalnie do wielkości pomieszczenia. Jest jednak jeszcze wiele innych patentów, które są łatwe do zastosowania, a które naprawdę zmieniają wiele.

Sposoby na optyczne powiększenie przestrzeni

Jest przynajmniej kilka patentów na mieszkanie w bloku, dzięki którym od razu wydaje się ono być bardziej przestronne i funkcjonalne. Pierwszym z nich jest stosowanie jasnej kolorystyki. Nie od dzisiaj wiadomo, że kolor biały bardzo rozjaśnia przestrzeń i najmocniej odbija światło. Z kolei ciemne i intensywne kolory nie tylko pochłaniają promienie słoneczne, ale też zmniejszają optycznie wnętrza, a na dłuższą metę mogą być dla nas męczące. Obok bieli doskonale sprawdzają się także różne odcienie beżu oraz kremu, a także delikatne kolory pastelowe.

Jasne kolory ścian to nie wszystko- dobrze jest też postawić na jasne drewno na podłogach. Odpowiedni będzie dąb, jesion lub też brzoza, a także drewno bielone. Jeśli chodzi o drzwi oraz meble, również mogą być jasne. Może to być drewno w postaci mebli dębowych czy całkowicie białych. Ale też doskonale sprawdzą się meble szklane oraz lustrzane, a także lakierowane na wysoki połysk fronty.

A jeśli już mowa o lustrach- ich zastosowanie również jest świetnym pomysłem. Wspaniale powiększają one przestrzeń i dodają jej dodatkowego wymiaru. Lustro możemy powiesić na ścianie, możemy zdecydować się na szafę lub garderobę z lustrzanymi frontami, zawsze też możemy postawić na lustro stojące.

Odpowiednia ilość schowków

Ważne, aby funkcjonalnie zagospodarować każdy centymetr wolnej przestrzeni. Jeśli więc kupujemy łóżko- zwracajmy uwagę na to, aby posiadało luk pościelowy, w którym naprawdę sporo można zmieścić. Tam, gdzie to możliwe, zdecydujmy się na meble wykonywane na wymiar u stolarza. Dzięki temu uda się nam zyskać mebel dokładnie taki, jaki odpowiada nam pod względem wielkości, kształtu, ale i stylistyki. W kuchni możemy pomyśleć o wysokiej zabudowie szafek górnych, nawet takiej, która będzie sięgała aż po sam sufit. Dodatkowo, ilość miejsca do przechowywania zazwyczaj zwiększa się, jeśli wewnątrz szafek kuchennych lub też wewnątrz garderoby zdecydujemy się na instalację specjalnych koszów, drążków i półek, które w najlepszy możliwy sposób potrafią zorganizować przestrzeń i zachować w niej zawsze nienaganny porządek. Dobrym patentem do małych mieszkań są też meble wielofunkcyjne: kanapa z funkcją spania lub też stół, który zawsze można w razie potrzeby powiększyć dla gości poprzez jego rozłożenie.