Tuleja cylindryczna – co trzeba o niej wiedzieć i gdzie odpowiednią znaleźć?

Tuleje gumowe i poliuretanowe służą do ochrony rdzenia wałka przed zarysowaniami, wgnieceniami, korozją oraz wielu innych rodzajów uszkodzeń. Odpowiednia tuleja cylindryczna zapewnia odporność metalowi na przecięcie, rozdarcie i zużycie w wyniku ciągłego tarcia.

Warto odpowiedzieć sobie na początku na pytanie czym jest tuleja cylindryczna oraz jakie są najlepsze materiały do jej wytwarzania.

Guma czy poliuretan?

Zarówno guma jak i poliuretan są dwiema bardzo istotnymi materiałami w procesie wytwórczym. Na którą opcje zdecydować, gdy ma zostać wykonana tuleja cylindryczna odpowiednia do naszych potrzeb. To zależy właśnie od owych potrzeb.

Poliuretan jest o wiele mocniejszy niż tradycyjna, syntetyczna guma. To sprawia, że jego żywotność jest dłuższa. Tuleja cylindryczna wykonana z poliuretanu narażona na nieustanne naprężenia i rozciągnięcia może pracować dłuższy czas.

Guma z kolei ma lepsze właściwości tłumiące oraz o wiele bardziej pochłania wibracje niż poliuretan. Dlatego też wyroby gumowe cieszą się dużo większym uznaniem kupujących.

Tuleje cylindryczne marki Hannecard

Wiele lat doświadczenia, produkty wykonywane na zamówienie i aż trzy różne technologie wyrobu tulei cylindrycznych. To właśnie te rzeczy sprawiają, że firma Hannecard nie ma sobie równych na rynku wytwórczym. Gumowe tuleje cylindryczne firmy Hannecard są tworzone przez doświadczonych specjalistów i decydując się na wybór takiego rozwiązania można być w 100% najlepszego produktu.

Zapraszamy na stronę internetową producenta, gdzie znajdują się informacje na temat pozostałego asortymentu marki. Warto zainteresować się nie tylko wyrobami gumowymi, ale także produkowanymi przez Hannecard wałami oraz tulejami, które stanowią części maszyn działających w niemal każdym zakładzie produkcyjnym czy pojeździe.

Zapraszamy https://www.hannecard.pl/