Jakie płytki do łazienki wybrać? Porównanie glazury, terakoty i gresu

Odpowiednia aranżacja łazienki to wyzwanie, ale i przyjemność – o ile oczywiście wiesz, z jakich rozwiązań korzystać i znasz podstawy. Jednym z pytań, jakie musisz zadać sobie na wczesnym etapie jest to, jakie płytki do łazienki wybrać. Chcąc pomóc Ci w tej kwestii, porównamy trzy najpopularniejsze rozwiązania – glazurę, terakotę i gres. Oto wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć!

Jakie płytki do łazienki? Masz 3 opcje!

Wybór odpowiedniego rodzaju płytek łazienkowych ma ogromne znaczenie – nie wszystkie sprawdzą się bowiem na podłodze i nie każde rozwiązanie będzie pasowało do konkretnego stylu aranżacji. Dlatego warto porównać glazurę, terakotę i gres, a więc 3 najpopularniejsze rozwiązania dostępne na rynku. Jakie płytki do łazienki wybrać? Sprawdźmy!

  • Glazura. Jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, które zdobi bardzo wiele łazienek w całej Polsce. Płytki wykonane z tego materiału są wodoodporne, a więc doskonale sprawdzają się w wilgotnych pomieszczeniach, a przy tym niestraszne im działanie różnego rodzaju detergentów. Są również bardzo eleganckie, a duży wybór dostępnych rozwiązań pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie. Niestety, glazura jest krucha i cienka, dlatego nie nadaje się na podłogę. Polecamy jej zakup wyłącznie na ściany!
  • Terakota. Niezwykle popularną alternatywą dla glazury jest terakota, która również doskonale sprawdzi się w łazience. Wynika to z tego, że jest odporna na działanie wilgoci i środków chemicznych, a przy tym niestraszne jej niskie temperatury. Co więcej, takie płytki ceramiczne są o wiele bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i doskonale sprawdzają się na podłodze (choć można wykorzystać je także na ścianach).
  • Gres. Jakie płytki do łazienki są najbardziej wytrzymałe? Oczywiście gresowe! To rozwiązania o najniższej na rynku nasiąkliwości, które są również mrozoodporne i zachowują swoje parametry oraz właściwości nawet po wielu latach intensywnego użytkowania. Ze względu na doskonałą jakość, płytki łazienkowe z gresu sprawdzają się nawet w kuchni czy na tarasie!

Oczywiście materiał materiałowi nierówny, dlatego zawsze przed zakupem porównaj parametry płytek ceramicznych – jedne mogą być mniej, inne bardziej odporne na ścieranie, duże obciążenia czy działanie wilgoci. Ogromna różnorodność rozwiązań oraz mnóstwo wzorów i kolorów sprawia, że z całą pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie – niezależnie od tego, czy szukasz rozwiązań do nowoczesnej, czy nieco bardziej klasycznej aranżacji.

Gzie kupić płytki łazienkowe?

Wiesz już, jakie płytki do łazienki wybrać, ale gdzie je kupić? Najlepiej w salonie z wyposażeniem wnętrz, który specjalizuje się w tego rodzaju rozwiązaniach i oferuje wyroby najlepszych producentów.

My polecamy przede wszystkim płytki ceramiczne od włoskich i hiszpańskich fabryk, które nie tylko oferują najbardziej unikalne wzornictwo, ale również udostępniają swoim klientom produkty o najdoskonalszych parametrach technicznych.