Wnętrza klasyczne czy rustykalne?

Wnętrza urządzone w tradycyjnym, historycznym stylu to dla wielu osób wymarzony sposób aranżacji. Zwłaszcza dla tych, którym ani styl nowoczesny, ani glamour nie są szczególnie bliskie. Takie osoby z pewnością chętnie sięgną po wnętrza w stylu klasycznym lub rustykalnym. Oba style odwołują się do dawnych epoko, jednak są one od siebie zgoła różne. Oto podstawowe zasady tworzenia aranżacji w tych dwóch stylach, a zarazem cechy, którymi się różnią.

WNĘTRZA RUSTYKALNE

Ten typ wnętrz ma przywoływać na myśl sielankowe wiejskie życie rodem z dworku ziemiańskiego, a nawet chłopskiej chaty. Stosuje się tutaj przede wszystkim naturalne materiały. Będzie więc dużo drewna, pojawi się glina i ceramika. Dobrym wyborem na płytki do kuchni będą HRG. Heralgi obok nowoczesnego wzornictwa daje swoim klientom także możliwość wyboru bardziej tradycyjnych przedmiotów, dlatego HRG będą dobrym wyborem. Można je znaleźć na – https://mirad.pl/plytki-ceramiczne/heralgi/.

WNĘTRZA KLASYCZNE

Ten typ wnętrza to aranżacje odnoszące się do salonów pałacowych oraz domów mieszczańskich jakie widywano na przestrzeni dziejów. Wnętrza klasyczne charakteryzują się spokojem, harmoniom, ładem i porządkiem. W ich aranżacji obowiązuje zasada symetrii oraz umiaru. Dominującymi kolorami są tutaj biel i écru przełamywane ciemniejszymi detalami i dekoracjami. Naturalnie z dużym umiarem. Ozdobne elementy mebli czy ścian są jak najbardziej dobrze widziane. Jednak muszą być to proste ozdoby zastosowane z wyczuciem i smakiem. W tego typu wnętrzach używa się materiałów najwyższej jakości.