Nowoczesne narożniki do salonu z funkcją spania, które zaskoczą swoją funkcjonalności!

Salon bez mebla wypoczynkowego nie istnieje. Choćby to miała być nieduża kanapa, która w nocy służy nam za posłanie, to w zupełności wystarczy. Najważniejsze jest bowiem to, by można było, jak sama nazwa tego rodzaju mebli wskazuje, wypocząć po ciężkim dniu w pracy w towarzystwie rodziny lub gości. Oczywiście oprócz tego są inne możliwości wypoczynku, jednak dobrze dobrany mebel wypoczynkowy jest na tyle uniwersalnym i funkcjonalnym rozwiązaniem, że stanowi obowiązkowe wyposażenie pokoju dziennego. Na szczególną uwagę zasługują nowoczesne narożniki z funkcją spania, które pozwolą uzyskać największą ilość miejsca do siedzenia, a równocześnie będą cieszyć oko nienaganną stylistyką. W artykule kilka za i przeciw rozwiązaniu w postaci nowoczesnego narożnika do salonu.

Narożniki z funkcją spania, ale nie codziennego

Opisywane narożniki z funkcją spania to świetne rozwiązanie do większości wnętrz. Szczególnie jeśli często miewamy gości, których trzeba przecież gdzieś umieścić. Nic nie sprawdzi się w tym lepiej od narożnika. Dzięki swemu niezwykłemu kształtowi pozwala on zaoszczędzić cenną przestrzeń, a w dodatku dzięki funkcji spania pozwoli awaryjnie przenocować naszym gościom. Szczególnie docenimy to wtedy, gdy nie mamy osobnego pokoju gościnnego. Niestety większość modeli narożników nie nadaje się do spania codziennego, dlatego, jeśli nie mamy osobnej sypialni i sami sypiamy w salonie, to lepiej postawić na rozkładane łóżko w formie prostej kanapy. 

Nowoczesne narożniki do salonu ze schowkiem

W większości przypadków narożniki z funkcją spania posiadają także schowek. Świetnie sprawdzi się on wypełniony zapasową kołdrą lub zestawem pościeli dla gości. Dzięki temu zaoszczędzimy nieco miejsca w szafie, co na pewno docenią wszyscy posiadacze niewielkich mieszkań. Oczywiście w schowku można umieścić cokolwiek, jednak największą zaletą takich jest to, że równocześnie narożniki są rozkładalne. W przypadku rozkładanej sofy na przykład miejsce na schowek zwykle zawiera materac ze stelażem.

Nowoczesne narożniki do salonu z modułową konstrukcją

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są niezwykle funkcjonalne narożniki z modułową konstrukcją. Mogą one występować zarówno w wersji z kilkoma modułami, jak i tylko odłączanym bokiem, co pozwoli zmienić jego kształt z prawego na lewy i odwrotnie. Niezależnie jednak o którym rodzaju mowa, pozwoli on na przemeblowanie naszego salonu bez kupowanie nowego mebla, a także na dostosowanie narożnika do sytuacji. W przypadku kilku modułów bez problemu stworzymy układ z sofą lub szezlongiem, a także dodatkową pufą. To pozwoli obrócić twarze naszych gości w jedną stronę, na przykład do ekranu telewizora.

A może jednak zestaw mebli sofa i fotele?

Czy narożnik z funkcją spania jest jedyną możliwością do nowoczesnego salonu? Oczywiście, że nie! Śmiało można się skusić także na zestaw sofy z fotelami, który co prawda nie zaoferuje takiej ilości miejsca do siedzenia, jednak na pewno będzie bardziej komfortowy. Oczywiście na względzie warto mieć możliwość rozłożenia i przenocowania gości, dlatego też nowoczesny narożnik wydaje się optymalnym rozwiązaniem. Tym bardziej że swoją kanciastą bryłą z całą pewnością lepiej wpisze się w minimalistyczne wnętrze salonu.